A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ ISSA/INTERCLEAN

30

ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ ISSA/INTERCLEAN

üst banner
-a A+

19/10/2017

ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNÜN KALBİ ISSA/INTERCLEAN

Fuarda; Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere Nilfisk Türkiye’nin kutsal topraklarda Mescid-i Haramı temizleyen ilk çevreci hibrit kombine makinesinin tanıtılmasının yanı sıra iş kazalarına çözüm sunmak adına üretilen insansız robotik teknolojiye sahip yüksek katlı bina cam silme makinesi gibi ürünlerde katılımcıların ilgi odağıydı. Fuarda son teknoloji ürünlerin yanı sıra 1940’lı yıllarda üretilen ve halen çalışan Nilfisk elektrik süpürgesi de yerini alarak teknolojinin tarihi gelişimini gözler önüne bir kez daha sundu.

       Türk Mühendislerinde geliştirdikleri bir çok endüstriyel temizlik cihazı da başta TUBİTAK ARGE desteğiyle fuarda yerini buldu. İş kazaları ve maliyetin düşürülmesi gibi iki ana konu üzerinden üretilen ürünler kamera sistemi aracılığıyla izleme yapılmasının yanısıra ufak hasarlarda bile tespitin hızlı ve kolay olmasını sağlıyor.

       72 ülkeye ihracat yapan ve 300’den fazla ürün çeşidine sahip sektörün lider yerli firmalarından Rulopak ise dünyanın ilk iki kartuşlu geniş alan kokulandırma cihazını ISSA/INTERCLEAN İstanbul’da tanıttı. Ürün, aynı cihazdan iki farklı koku yayma özelliğine sahip dünyadaki tek kokulandırma cihazı. Bitkisel yağ kaynaklı esans kullanan cihaz insan ve çevre dostu. Cihazın yaydığı koku 5 saat süreyle etkisini devam ettirebiliyor. Star Makine tarafından distribütörlüğü yapılan ve TÜBİTAK AR-GE desteği ile Türk mühendislerce startup olarak geliştirilen ve cep telefonu ile kumanda edilen insansız otonom temizlik robotu ise camilerdeki halıları temizlerken aynı zamanda dezenfekte ederek hijyen sağlıyor.

 

      İnşaat sektörünün olumlu yönde ilerlemesi ile endüstriyel temizlik sektöründe önemli gelişmeler yaşanan 2017 yılı büyüyerek 15 Milyar Avroluk bir ticaret hacmi oluşturmayı hedefliyor. 2016 yılındaki bütün olumsuzluklara rağmen %5 oranında artış yaşayan sektör avm, havaalanı, kamu projeleri gibi alanlardaki hızlı ve geniş iş hacminin getirdiği sonuçlara göre 1.5 milyon kişinin istihdamına da katkı sağladı.  

      ISSA/INTERCLEAN, endüstriyel temizlik sektörü hizmetleri ve teknolojileri Fuarı ABD,Avrupa,Asya olmak üzere 3 farklı kıtada İstanbul(Türkiye), Amsterdam(Hollanda), Las Vegas (ABD) ve Meksika gibi 4 farklı ülkede düzenleniyor.

 Muhabir:Pınar Bel
+90 212 296 86 86
-a A+

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş


FranchiseEurasia Expo Antalya 2017