A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Hasan Tunçağ: Fuarlar yeniden cazibe merkezi oldu

30

Hasan Tunçağ: Fuarlar yeniden cazibe merkezi oldu

üst banner
-a A+

24/10/2016

Hasan Tunçağ: Fuarlar yeniden cazibe merkezi oldu

Türkiye tekstil sektörü Rusya'nın uyguladığı ambargo, hudutlarını zorlayan savaş koşullarına nazaran yeni pazarlara yönelmeyi başarmıştı . İzmir'de düzenlenen 10. Gelinlik Abiye ve Damatlık Fuarı'na dahil olan şirketler enbaşta Avrupa olmak üzere 4 kıtada 70'ten fazla ülkenin alıcılarıyla buluştu.2017 modasının sergilendiği defileler sonrasında hedeflenen 200 milyon dolar değerinde ihracat rakamına erişmek için yeni bir aşama başladı.200 milyon dolar değerinde ihracat hedefinin aşılması bekleniyor.

BAĞLANTI VE ZİYARETÇİ REKORU KIRDIK

İzmir Fuarcılık A.Ş (İZFAŞ) Genel Müdür Yardımcısı Hasan Tunçağ Fuar İzmir'de ilk defa düzenlenen If Wedding Fashion 2016 ile ziyaretçi rekoru kırdıklarını ifade etti . Tunçağ, fuar öncesi sürdürülen uluslararası tanıtım çalışmalarının meyvesini verdiğini ifade ederek şunları söyledi; "200 milyon dolar değerinde ihracat hedefini ilk 2 gün içerisinde aştık. EGSD'den aldığımız bilgilere göre 300 milyon dolar değerinde ön satış anlaşması sağlandı. Bu sektör için çok güzel bir rakam. Çoğu üretici firmanın ilk ilk üç gün içerisinde bütün sezon ürünlerini sattığını işitmek İZFAŞ yerine gurur veren bir gelişim . Alessandra Rinaudo benzeri bir trend yıldızını getirdik. Bunun ortada ve ileriye yönelik yansımaları olacak. Fuarın kapanış saatine kadar ilk defa salonlarda büyük yoğunluk yaşandı. Dostlarımızın aylardır devam eden gayreti hedefe ulaştı. Bu yıl 23 binden fazla prof ziyaretçi ve 200 milyon dolar değerinde ihracat hedefledik. Dünyanın bu halinde dahi 23 bin 600 ziyaretçi geldi, gelenler iyi bağlantılar yaptı . Bu motivasyonla 2017 hedeflerimizi daha üst seviyede tutacağız."

KAZANAN İZMİR OLDU

If Wedding Fashion 2016 boyunca İzmir otellerinin en ölü sezonda yüzde 90 üzerine doluluk oranına eriştiğini anlatan Tunçağ "Fuar İzmir esnafa, turizm sektörüne kazandırdı. 4 - 5 gündelik süre içerisinde mühim bir hareketlenme yaşadık. Diğer fuarlarda da bu tesiri sağlamak istiyoruz. Kazandığımız tecrübelerden İzmir'in, Ege Bölgesi'nin kazanması bizi mutlu ediyor. 1 milyar lirayı bulan satış rakamları bu şehrin tekstilcisine, çalışanına dönecek" dedi. 

ÜRETİCİLER UMUTLU: 2016'YI BOŞ GEÇMEYECEĞİZ

If Wedding Fashion 2016 İzmir sonrasında görüşlerini aldığımız üreticiler yeni sezondan çok umutlu. Suriye'de devam eden iç savaş, Rusya ambargosu ve Mısır ile yaşanan sorunlara nazaran pazarın yeni pazarlara yöneldiğini söyleyen Rimano Gelinlik Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Gümüş. "2015 sektör için çok zor geçti, şimdi yeni pazarlara yöneliyoruz. Afrika özellikle Ortada Afrika, İran, Avrupa, Latin Amerika ülkeleri bizim için kalıcı fırsatlar sunuyor. Türk gelinlik ve abiye üreticileri bu ülkelerin geleneklerine, tercihlerine uygun... İzmir fuarında yeni pazarlardan umutla döndük. Ön görüşmelerimiz ve bağlantılarımız oldu. 2016 ve bir sonraki yıl için hepten umutlandık" dedi.

İRAN PAZARINDA KALICI OLMALIYIZ

Fuar'a bu yıl İran'dan fazladan etkileyici geldiğini söyleyen Favore Style Sahibi Fatih Oktay Demir ise İran'ın sektör için en büyük etkileyici haline geleceğini ifade etti . İran pazarının mühim fırsatlar sunduğunu dile getiren Demir şunları söyledi: "İranlı müşteriler hem kendi ülkesi için hem de Rusya ve çevre ülkeler için ürün siparişi veriyor. 2015'in yaralarını 2016'da İran ve Türk cumhuriyetleri ile saracağız. Rusya pazarındaki kaybımızı İran ve Balkan ülkeleri ile telafi ediyoruz. Rusya'dan iştirak eden müşterilerimiz oldu, ambargo sürecinin kısa zaman içerisinde kalkmasını umut ediyoruz. Bu yıl Makedonya, Kosova ve Bulgaristan'dan iştirak eden talepler var. İzmir yeni sezon için uğurlu geldi"

İSTANBUL GÖLGEDE KALDI 

Türk gelinlik piyasasının öncü isimleri arasında yer alan Pınar Trend'nın sahibi Yiğit Ekerer fuara katılımın ve dış irtibatların hem İstanbul fuarına, hem de geçmiş senelere göre çok daha iyi olduğunu ifade ederek "Bu yıl umutlarımız yeşerdi. Kalitemizle, modellerimizle Türk gelinliği eski altın günlerine dönecek benzeri . İç pazarda da bir hareketlenme var" değerlendirmesinde bulundu. Sarabella Trend Sahibi Sema Tenekeci Yılmaz: "If Wedding Fashion 2016 İzmir'in sektöre mühim bir hareket getirdi. Geçtiğimiz yıl yaşanan olumsuzluklar umarız geride kalır. İran ve Türk cumhuriyetlerinden bu yıl fazladan umutluyuz. Dünya piyasalarındaki global daralmaya nazaran iyi olmayan etkilenmeyen bir pazara şahit olduk. Politik gelişmelere odaklanmadan hedeflerimize yaratıcı ve zengin koleksiyonlarla yöneldik. Küresel krize nazaran bu yıl İzmir fuarı başarılı geçti." İğne İplik Trend İsmail Çınar: "Sektör 2016'da hepten umutlu. Rusya pazarı belki bir sonraki dönem yine açılır. Bu yıl Avrupa ülkeleri fazladan ilgi gösterdi. İran, Lübnan ve Iraklı müşteriler yoğun olarak kendini gösterdi. Arap müşterilerimiz yoğunluktaydı."Muhabir:firstname lastname
+90 212 296 86 86
-a A+

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş


FranchiseEurasia Expo Antalya 2017