A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

NOTERLER HAFTA SONU AÇIK OLSUN İSTEĞİ

30

NOTERLER HAFTA SONU AÇIK OLSUN İSTEĞİ

üst banner
-a A+

2. el araba piyasası noterin hafta sonu açık olmasını istiyor.

03/01/2017

NOTERLER HAFTA SONU AÇIK OLSUN İSTEĞİ

Ankara'da kurulu Avrupa’nın en büyük otomotiv yaşam ve alışveriş merkezi Otonominin, 2. el araç alım satımlarında resmi devir işlemlerinin yapılabildiği  kurum olan noterlerin, piyasada iş hacminin en yoğun olduğu cumartesi, pazar günleri de hizmet vermesi yönünde başlattığı girişime, sektörden destek geldi.

 

ÇALIŞANLAR GENELLİKLA ARABA BAKMAYA HAFTA SONU GİDİYOR

Yoğun iş hayatından dolayı 2. el araba almak isteyen vatandaşlar genellikle hafta sonları araba bakıyor. Dolayısıyla araba piyasası hafta içi sönük geçiyor. Ancak aracını beğenen vatandaşlar noter işlemleri için hafta içini beklemek zorunda. Çünkü devir işlemlerinin yapıldığı noterler, sadece hafta içi hizmet veriyor. Bu durum, araç devir işlemlerini yapmak için işyerinden izin almada sıkıntı yaşayan vatandaşlar için caydırıcı bir rol oynuyor.

GİRİŞİMİ OTONOMİ BAŞLATTI

Bu duruma son vermek isteyen  Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, kendi bünyelerinde faaliyet gösteren ve diğer ikinci el satış noktalarına hizmet veren noterlerin, hafta sonu da açık olmasının hem sektör hem ülke ekonomisi için hayati önem taşıdığını vurguladı.

 DOĞUŞ OTO: HEM ALICI HEM SATICI İÇİN KOLAYLIK OLACAK

Doğuş Oto Değerlendirme (DOD) Satış Müdürü Hasan Eymen Alioğlu da özellikle çalışan kesimin bu açıdan büyük sıkıntı yaşadığına işaret ederek, hafta sonları noterlerin açık olması hem alıcı hem de satıcılar için büyük kolaylık olacağını aktardı. 

IVECO: BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAR

IVECO Araç Sanayi ve Ticaret A.Ş. Pazarlama Sorumlusu Tülay Gürler de noterlerin Cumartesi günleri açık olmasının yoğunluğu azaltacağını ve büyük kolaylık sağlayacağını kaydetti.


Haberin Linki: : http://www.businesschannelturk.com/noterler-hafta-sonu-acik-olsun-istegi.html-a A+

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş


FranchiseEurasia Expo Antalya 2017