A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM VE BİTKİ

30

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM VE BİTKİ

üst banner
-a A+

Toprağı iyi yönetmek gerekir.

03/01/2017

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM VE BİTKİ

Business Channel Türk'te iş dünyasının nabzını tutan 'İbrahim Doğuş ile Ekolojik Yaşam' programına bitki ve toprak yönetimi ile ilgilenen Ahmet N.Erdem konuk oldu.

''Başta toprağı yönetirsiniz. Toprağı yönettikten sonra toprağın kaliteli işçiliği vardır'' diyen Erdem, doğada istediğiniz kadar uğraşın 28 günden sonra azotu bitkide tutamayacağımızı ifade ediyor.

'BİTKİYİ TETİKLEMEK GEREK'

Bitkiyi tetiklemek gerektiğini ifade eden Erdem, ''Toprağın sağlıklı hale getirilerek toprağın içinde yaşaması gereken canlıları yani toprağın sahiplerine bırakmamız lazım. Ben tarım bakanı olsam her çiftçiye 1000 tane solucan gönderirim '' şeklinde konuştu.

SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETMENİN NEDENLERİ

Solucan gübresi üretmenin birçok sebebi olduğunu kaydeden Erdem, ciddi bir karlılık elde edildiğini kaydederek, "Hammaddesi bedava bir iş. Üretilen ürün bozulmuyor, durdukça değer kazanıyor. Hem ticarette hem istihdam da az insanla muhatap oluyorsunuz. Pazar payı fazla ve geniş. Manevi açıdan da önemli bir sektör. Ürettiğiniz ürün kimyasal içermeyen toprak düzenleyici olup insan sağlığına hizmet ediyor" şeklinde konuştu.

 

Haberin Linki: : http://www.businesschannelturk.com/surdurulebilir-tarim-ve-bitki.html-a A+

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş


FranchiseEurasia Expo Antalya 2017