A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

VERİMLİ TOPRAK BİLEŞENLERİNİ OLUŞTURMAK

30

VERİMLİ TOPRAK BİLEŞENLERİNİ OLUŞTURMAK

üst banner
-a A+

Toprağınızın insan gibi kendine has DNA’sı vardır.

03/01/2017

VERİMLİ TOPRAK BİLEŞENLERİNİ OLUŞTURMAK

Business Channel Türk'te iş dünyasının nabzını tutan 'İbrahim Doğuş ile Ekolojik Yaşam' programına İstanbul Ziraat Odaları Meclis Başkanı Meclis Başkanı Belya Mehmet Akalın konuk oldu.

Akalın, 53 yıldır Türk çiftçisine, köylüsüne hizmet etmekten şeref ve gurur duyduğunu memnuniyetinin ölünceye kadar devam edeceğinin altını çiziyor.

TÜRK TARIMININ DURUMU

1950 yılında buğday ziraatından dönümü 50, 60 kilo 1970 yılında 150, 160 kiloya çıkarıldığını, bugün 300 kilo civarında Türkiye'nin tamamında buğday da ortalamız vardır diyen Akalın, ''ben ve benim gibi arkadaşlarımın çalışmasında payı vardır. Teknolojinin ışığının altında yaptığımız hizmetlerden dolayı gelinmiştir. Bu yeterli midir? Değildir. Daha ileri götürmek mecburiyetindeyiz'' dedi.

BUĞDAY VE AYÇİÇEK OLMAZSA OLMAZDIR

Buğday, ekmek yapımında, ayçiçek yağ üretiminde kullanıldığını, hem insanların hem hayvanların faydalandığını anlatan Akalın, gıda maddesi olduğu gibi açlığı önleyen en önemli iki unsur olduğuna dikkat çekiyor. Son yıllarda düzenli yağış olmayışından kaynaklı daha ciddi tedbirler almamız gerektiğini, suyu toprak da nasıl muhafaza ederizi düşünmemiz gerektiğini vurguluyor.

 

 

Haberin Linki: : http://www.businesschannelturk.com/verimli-toprak-bilesenlerini-olusturmak.html-a A+

Henüz Yorum Yapılmamış !
Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız. Giriş


FranchiseEurasia Expo Antalya 2017